Ingen har väl missat att det varit Black Friday, Black Week och Black Weekend-yra i hela landet?!
När man jobbar i butik är det ju ganska påtagligt- i för sig annars också- och jag måste ju erkänna att jag shoppat lite godbitar under några dagar här. På jobbet blev det inhandlat en del, dels för att ja- jobbar man på Lindex är det ju skoj att bära Lindex plagg och också visa och inspirera kunderna och dels har jag köpt kläder, presenter och julklappar till barnen.
Sen i fredags- mitt i Black Friday kaoset- smet jag iväg på lunchen och gick tvärs över gatan till Åhléns och fick syn på denna goding till kappa. Har varit på jakt efter en beige/kamelfärgad och så snubbla jag bara på den sådär. Och det bästa av allt va ju att det va 50% på den.
Och så testade jag dessa snygga lack-boots! Också något jag varit på jakt efter och denna modellen va så skön på och lagom klack. Men dessa slog jag dock inte till på- hade spanat in ett par andra med bredare klack som jag va lite mer sugen på.
Men ett kapp-köp blev det och jag blev riktigt glad i hjärtat och så himla nöjd!
En liten födelsedagspresent till mig själv!